Landbouw en visserij
Bent u door de politie of de Voedsel en Waren Autoriteit verhoord of aangehouden of heeft u inmiddels een dagvaarding ontvangen omdat u wordt verdacht van het plegen van een milieudelict? Bijvoorbeeld omdat u zich als agrarisch bedrijf niet heeft gehouden aan wet- en regelgeving voor mest? Of wordt u als visserijbedrijf verdacht van overschrijding van een vangstquotum? Of heeft u op een andere manier bedrijfsmatig het milieu aangetast? In deze gevallen dreigt er een forse straf. De nieuwe Voedsel en Waren Autoriteit (voorheen: Algemene Inspectiedienst - AID) controleert vaak en streng. Heeft u een (onterechte) boete gehad? Neem dan contact op met een gespecialiseerde advocaat voor advies en bijstand.
Visserij
Voor beroepsvissers gelden er veel specifieke regels. Zo kan het voorkomen dat het Ministerie de vangst van bepaalde soorten vis voor een periode verbiedt. Ook gelden er quota's, zodat u maar een bepaalde hoeveelheid vis mag vangen. Daarnaast moet u een E-logboekinstallatie geïnstalleerd hebben op boten langer dan 24 meter. Wanneer u zich niet aan de regels houdt, loopt u de kans een forse straf te krijgen. Het Openbaar Ministerie kan u een boete of transactie opleggen. Wanneer u vaker de fout in gaat, dan loopt u de kans dat u zich moet verantwoorden voor de rechter.
Landbouw
In de agrarische sector hebben boerenbedrijven te maken met mestregelgeving, regels omtrent pesticiden en het vervoer, import en export van dieren. Daarnaast zijn er nog talloze wetten en regels waaraan u zich moet houden. Het is mogelijk dat de nieuwe Voedsel en Waren Autoriteit (VWA, voorheen: AID) uw bedrijf komt controleren. De VWA kan u ook controleren wanneer u vee vervoert. Als u uw zaken niet op orde hebt, kunt u een boete krijgen. Deze boete zal niet gering zijn. Daarnaast kan er een onderzoek naar u ingesteld worden, bijvoorbeeld vanwege dierenmishandeling of vervuiling. Wanneer u een boete krijgt of wanneer er een onderzoek naar u ingesteld wordt, doet u er goed aan een gespecialiseerde advocaat in te schakelen.
Controles
Zoals gezegd kan de VWA uw bedrijf of uw bedrijfsvoering controleren. Men kan u ook verhoren als verdachte of bedrijfsmiddelen en gegevens in beslag nemen. Een controle kan uw bedrijfsvoering verstoren. Wanneer er naar aanleiding van een controle een onderzoek wordt ingesteld, is het verstandig een advocaat in te schakelen. U riskeert namelijk een hoge boete en uw bedrijfsreputatie loopt schade op.
Ga terug naar overzicht Milieudelicten
STEL UW VRAAG
Mail direct uw vraag
Bel onze intakebalie
0900 - 8402 (lokaal tarief)
Bel me terug
Wij zijn op werkdagen bereikbaar van 8.00 uur tot 20.00 uur.
Al uw persoonlijke gegevens worden strikt vertrouwelijk behandeld.
Uw vraag / zaak wordt zo snel mogelijk naar de juiste strafrechtadvocaat doorgezonden voor een kosteloze eerste evaluatie.
Een van onze advocaten neemt dan zo spoedig mogelijk contact met u op.


































































Alle advocaten van de deelnemende kantoren zijn lid van de Nederlandse Orde van Advocaten